top of page

Siedlisko Borówkowo zlokalizowane jest bezpośrednio nad brzegiem jeziora Ławki, które łączy z  jeziorem Luterskim rzeka Symsarna. Kajakami możecie przepłynąć malowniczą rzeką, bez tłumu turystów do jednego z największych jezior w okolicy. 

Zachęcamy Was do organizowania wypraw rowerowych do pobliskich lasów, gdzie będziecie praktycznie jedynymi gośćmi. Na polankach możecie się raczyć poziomkami, malinami i jagodami a w sezonie jesiennym grzybami!!!

 

W  Jezioranach (ok. 5 km) w soboty od godziny 09.00 do 11.00 odbywa się znany w okolicy Eko Targ z wyrobami lokalnych producentów – serami, pieczywem, ciastami, wędzonymi rybami, jajkami, konfiturami, pasztetami.

Naprzeciwko, również w soboty rozlokował się Warmiński Targ Artystyczny, gdzie znajdziecie przepiękne rękodzieło lokalnych artystów. Warto tam zajrzeć po cudowne perełki!

 

Jeśli zatęsknicie za miastem możecie wsiąść w samochód i wyruszyć do Olsztyna (40 km), Lidzbarka Warmińskiego i jedynych w okolicy term ze zjeżdżalniami i basenami – 25 km, Świętej Lipki – 30 km, Reszla, Biskupca, Kętrzyna, spływu rzeką Krutynią - ok. 50 km.

Dla dzieci polecamy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, ok. 70 km, Park Bartbo koło Olsztyna (ok. 55 km) z wieloma atrakcjami, spacery z alpakami - Peruwianka Alpaki ma Warmii (należy uzgodnić termin telefonicznie).

Okolica słynie również z pysznego, lokalnego jedzenia: Restauracja Retro w Jezioranach (5 km), Święta Lipka - U  Berty, Steakownia w Biskupcu - 20 km, kawiarnia u Smolejów,  Siedlisko Pasieka - najpyszniejsze miody na świecie - kremowany to poezja:).

Kwaśne Jabłko - cydr, dla smakoszy serów owczych i kozich - Owczarnia Lefevre, Kwaśne Drzewo Sauerbaum, Ranczo Frontiera. Z gospodarzami miejsc, w których można kupić sery najlepiej jest umówić się telefonicznie na wizytę, gdyż często mają dużo pracy w gospodarstwie i nie będą mogli poświęcić Państwu czasu.

bottom of page